Air Gear RPG

Lumea rpgului va asteapta ! Air gear forum ->personaje din acest desen aveti voie aici :D informati: http://en.wikipedia.org/wiki/Itsuki_Minami#Itsuki_Minami

AcasaAcasa  PortalPortal  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

Crini-de mine si o prietena foarte buna ^_^.

In jos 
AutorMesaj
Ikki
Admin

Numarul mesajelor : 94
Data de inscriere : 11/05/2009

MesajSubiect: Crini-de mine si o prietena foarte buna ^_^.   Mar Mai 12, 2009 2:05 pm

1.Intalnirea cu speranta
Seara era minunata .In aer pluteau miresme primavaratice .O luna superba se fixase pe bolta cereasca si privea inganduitoare la o biata fata , care se plimbase in gradina din fata unei case la care nu-i apartinea.Gandurile fetitei ii adusera in fata ochilor fragmente din trecutul crud.Dupa ce se plimbase zari langa un cires o bancuta si se aseza sa se culce .
Ciresul apleca crengile din cauza vantului ce ii se paru a-i fii mila de ea . Luna ii lumina pielea alba si parul negru ca si culoarea carbunelui si rochia alba rupta la maneci si la baza .Saraca fata visa acum frumos , se vedea pe chipul ei un zambet ce numai o zana sau o sirena il poate avea .
Dupa un timp un cerc portocaliu isi ia forma rasarind pe cer si luminara tot tinutul si ii mangaiara cu un aer cald pielea fetitei .Aproape de cires chiar in spatele bancutei de lemn se asezara un domn si se puse a citi . Usor, usor acesta realiza ca pe bancuta o persoana necunoscuta.Se ridica si o privi pe frumoasa fetita . O lua in brate si o duse in casa , aceasta inca mai dormea .
O puse pe canapeaua din sufrageria casei si o invelira cu o patura rosie si le spusera servitoarelor lui cand acesta se va trezi sa o spele si sa o imbrace apoi sa vina la cina .
Fetita se trezi si se uita mirata in camera , una din servitoare ii mangaia capusorul si o ruga sa vina sa se spele , aceasta o lua de mana si merse pana in baie .Servitoarea o dezbraca pana la piele si o aseza in cada cu spuma . Servitoarea o spala incet pentru ca fetita avea vanatai si era si julita la coturi si pe picioare . Fetita isi intoarse chipul spre servitoare si isi intinsera manile ca so ia in brate . Aceasta o lua in brate si o aseza pe parchet si o stergea cu un prosop de catifea , dupa cateva minute o imbraca si o lua de mana ca s-o duca la stapanul casei .
Acesta se afla la masa cu familia lui si o saluta prietenos pe fetita :
-Buna seara !Ai dormit bine?
Aceasta ii raspunse emotionata :
-Bu..buna se..seara ! Da , va multumesc !
Stapana casei o invita la masa , aceasta ii multumi a doua oara si se aseza pe un scaun langa fica stapanei . Stapana casei o ruga pe o alta servitoare sa il cheme si pe al partu-lea membru al familiei .
Stapanul casei incepu sa vorbeasca :
-Eu ma numesc Edmund Villefort ,dar imi poti spune Ed.
La fel facura si cele doua ,stapana casei si fica ei:
-Eu sunt Alicia Villefort ,spune doamna .
-Iar eu sunt Daiane Villefort ,spuse fica stapanului casei.
-Iar eu sunt Filip Villefort,spuse al patru-lea membru al familiei intrand cu servitoarea in spatele lui .
-Uh! Iar eu sunt …Gabriela Concrise … incantata ,spuse aceasta rosie in obraji .
Domnul Edmund le ruga pe servitoare se le aduca mancarea ,iar in timpul acela o intreaba pe Gabriela:
-Ce s-a intamplat inainte sa te gasesc pe banca din gradina mea?
-Uh! Pai… pot sa spun doar unele lucruri, pentru ca nu imi aduc aminte prea multe.
-Nu conteaza ,poti sa ne spui,spuse Filip care era mai mare cu 4 ani decat Gabriela care avea doar 9 ani .
-Uh!Bine.Intr-o zi tatal meu care a baut vreo 2 sticle de wiski si a venit la mine in camera si ma luat de par si ma trantit jos ,mama veni repede in camera si incepura a se bate cu tata ca sa ma lase in pace , dar tata o impinse puternic spre pat si pica cu mijlocul spatelui pe bara patului meu si isi rupse spatele si …chiar aici incepu sa planga ,Daiane se ridica de la masa si o imbratisa pe Gabriela .
-Scuzama ca te-am intrebat , uite ca vine si mancarea .
Servitoarele asezara pe masa mancarea ,Gabriela se uita lung la toata mancarea de pe masa , nu stia ce sa aleaga .Filip se uita la ea si o intreba :
-Vrei salata?Si cartofi?
-S…sigur, multumesc, spuse ea zambind.
Filip se inrosi, acesta se ridica si o servi pe Gabriela cu salata, Daiane lua castronul cu cartofi si ii puse in farfurie.
Gabriela era tare fericita ,asta il facu fericit si pe Edmund care termina primul de mancat si le spuse copiilor sa o lase sa manance ce vrea.Filip isi aseza scaunul langa Gabriela si incepu a manca.
Garbriela terminase de mancat si astepta sa termine si restul , Daiane era ultima care termina de mancat .Dupa asta cei trei, Daiane,Filip si Gabriela mergeau in camera lor , dar Gabriela nu stia care este camera ei ,Filip se ofera sa ii arate camera si merse amandoi pana la ea .Filip o privea pe Gabriela cand aceasta nu se uita .
-Uite aceasta e camera in care o sa dormi .
-…Multumesc , spuse aceasta .
-A! am uitat sa iti spun ca tata vrea sa ramai cu noi cat vrei tu , nu ne deranjeaza.
-Serios? Uau , ce dragut din partea lui .
Cei doi plecara in camerele lor ,Filip ii spuse Gabrielei somn usor la fel si ea .
Filip merse la camera vecina , iar Gabriela intra in camera ,pe pat se afla pijamaua pentru ea .Aceasta se imbraca si se puse in pat .
Dupa cateva ore , Gabriela era prima care se trezi .Se imbraca in rochia de ieri si isi aseza frumos patul , isi lua pantofii pe care i-a dat domnul Edmund si iesi din camera .
Era curioasa sa vada ce face Filip,ciocani la usa dar nimeni nu raspunde.Deschise usa si se uiata inauntru , era in patul lui dormind bustean . Gabriela se aseza si ea si il mangaia pe cap , Filip se rasuci si se aseza cu capul pe picioarele Gabrielei si dormind in continuare , nu stia ca ea era langa el , acesta se afla in lumea viselor . Dupa cateava minute ceasul de pe noptiera suna si Filip se trezi brusc , acesta cazu peste Gabriela ce se afla pe pat. Filip se inrosi ,dar Gabriela nu reactiona .Acesta se ridica si o intreba pe Gabriela nervos :
-Ce cauti in camera mea? Scuze , dar chiar m-ai surprins rau .
-Scuzama ca te-am speriat, spuse ea trista.
-Nu-i nimic, vrei sa mergem sa luam micul dejun? Apoi sa ne distram ?
-Da,spuse ea zambind.
Toata ziua se distrase cei trei . Daiane era mereu vesela cand o vedea pe Gabriela .Filip se dadea de-a rostogolul pe iarba ,apoi cei trei se jucau cu o mingie mica.
Erau impreuna mereu , de Craciun ,de Paste chiar si de ziua lor .
Totul era foarte placut pentru Gabriela acum, chiar si in zile mai grele Daiane ii ridica moralul cu o gluma sau cu o poveste .Sau Filip , ii facea desene cu animale pe foi cu cerneala ,desenele fiind fascinante.

Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului

Crini-de mine si o prietena foarte buna ^_^.
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Air Gear RPG :: Fan Zone :: Fan Fic-
Mergi direct la: